Kezelések
Hidroabráziós bőrcsiszolás
A hidroabrázió nem más, mint vízporlasztás segítségével történő hámlasztás, ami eltávolítja az elszarusodott hámréteget, intenzíven tisztítja a bőrfelületet és a pórusokat.
A kezelés hatására megnő a bőr oxigénfelvevő képessége, megélénkül a vérkeringés, hatékonyabbá válnak a bőr természetes anyagcsere-folyamatai.
A kezelőfej ultrahangos vibrációjának köszönhetően, ami másodpercenként több tízezer rezgés is lehet, a víz porlasztódik. A sorozatos vibráció hatására a vízcseppek, mint mikro-robbanások segítik leválasztani, és azonnal eltávolítani az elhalt
szarulemezkéket és a felületi szennyeződéseket. Ez által tisztítják az arcbőr pórusait. Ez a kezelés
csupán a bőr elszarusodott rétegére hat, ezért irritációt nem okoz. Az elhalt sejtektől,
mirigyváladékoktól, bomlástermékektől és szennyeződésektől megszabadított bőr keringése és
oxigenizációja megélénkül, a hajszálerek áteresztő képessége megnő, a gyulladási hajlam
minimalizálódik. A víz párolgása által hűsíti a bőr felületét, és az ultrahang-hatás mikromasszázst
nyújt a bőrnek. Számottevően javul a sejtek közötti kapcsolat.
A kezelés előnyei :
- Fájdalom- és irritációmentes arctisztító eljárás, amely az ultrahang hullám évtizedek óta bevált technológiáját alkalmazza
- Javítja a sejtek oxigenizációját, növeli a különféle hatóanyagok felszívódását
- Bőrregeneráció, ráncok simítása, bőr felület színének egységesítése
- Javítja a mikrokeringést
- Precíz alkalmazást tesz lehetővé a kezelőfej, mellyel céltudatosan az kezelendő bőrfelületről lehet eltűntetni az elhalt hámréteget
- A mikromasszázsnak köszönhetően mélyen hidratálja a bőr szöveteit, így az arc hosszútávon puhább és frissebb lesz
Ellenjavallatok :
Idegrendszeri eredetű betegségek
Bőrbetegségek
Műtéti hegek, nyílt sebek
Daganatos megbetegedések
Terhesség
Lázas állapot
Protézis a kezelt terület alatt
Csontritkulás
Szívinfarktus
Vérzés, vérzéshajlam esetén
Pacemaker
Mi a Dermaroller?
A dermaroller kezelés egy olyan modern bőrfeszesítő eljárás, melynek során, a bőr felszínén 05- 2mm mélységig egy tűs henger segítségével mikrosérüléseket ejtünk.
Ebben a mélységben találhatók bőrünk feszességéért és rugalmasságáért felelős kollagén és elasztin rostok, melyek a kezelés során miniatűr sérüléseket szenvednek el. Ezeknek az apró mikrosérüléseknek köszönhetően beindul egy sebgyógyulási folyamat, mely kollagén és elasztin szintézist (képződést), és ezzel együtt a bőr megújulását eredményezi.
A Derma Roller kezelés hatékony eljárás a bőrön keresztüli hatóanyag bejuttatásra is.
A bőr feladata, hogy védje testünket a külső hatásokkal szemben, ezért nem engedi a külsőleg használt krémeket se kellő mértékben felszívódni, így a látványos eredmény is gyakran elmarad.
Ezzel szemben a bőr megszúrása átmenetileg áttöri ezt a védőréteget, így uatat engedve a hatóanyagoknak, amelyek közvetlenül a problémás sejtekben fejtik ki hatásukat.
Tehát a kollagén-elasztin szintézis fokozásával és hatóanyag bejuttatással együttesen hatunk a kezelni kívánt területre.
Milyen problémákra ajánlott a dermaroller?
A dermarollerrel sokféle esztétikai problémát lehet kezelni. A leggyakoribb kezelés a ránckezelés, amihez többféle hosszúságú tűt használhatunk. A 0.5 mm hosszúságú tű alkalmas a felületi apróbb ráncok kezelésésre, az 1mm hosszúságú tűkkel már mélyebb ráncok is elérhetővé válnak. Kezelés közben a mikrosérüléseken keresztül hatóanyagot juttatunk a bőrbe. A kettő együttes hatására már akár 1-2 kezelés után is látható az eredmény.
Ránckezeésnél többféle szélességű tű használható. A keskenyebb 3 soros tű segítségével a nehezen elérhető helyek (szemkörnyék, száj feletti ráncok) is könnyen kezelhetőek.
A dermaroller kiválóan alkalmas hegkezelésre is. Mind az atrófiás (besüppedő aknés hegek), mind a hipertrófiás (kiemelkedő), vagy akár műtéti hegek kezelése is lehetséges a segítségével. Hatására bőrben a sebgyógyulási folyamat indul be, lehetővé téve ezzel már a „ régi, megszokott” hegek kezelését is. Hegkezelés mellett striák és hízási csíkok kezelésében is nagyon szép eredmények érhetőek el.
Cellulit (narancsbőr) kezelésében is eredményes a dermaroller, mivel a bejutatott hatóanyagok segítségével helyileg bontja fel a lerakódásokat és fokozza a keringést, segítve azok kijutását. Ugyanezen az elven lehetséges fogyasztó koktélok alkalmazása is a helyi zsírdepók felbontására. A két probléma gyakran együttesen van jelen, így a megfelelő hatóanyagok és tűhossz megválasztásával egyszerre válnak kezelhetővé.
A kezeléseket általában 1-2 hetente ismételjük, függően attól, hogy milyen problémát és milyen területen kezeltünk.
Minden kezelés előtt személyes konzultáción beszéljük meg a kezeléssel kapcsolatos tudnivalókat, esetleges kontraindikációkat, egyéni kérdéseket.
Kezelés menete:
|
|
A Derma Roller használata nem javasolt a következő esetekben:
- aktív bőrfertőzés, akne, ekcéma stb.
- herpesz
- anyajegy
- krónikus bőrbetegség
- véralvadási problémák
- gyenge gyógyulási hajlam, cukorbetegség
- rosszindulatú bőrelváltozások
- rosacea
- pikkelysömör
- komoly solar keratosis (Tartós napfényhatásra kialakuló, érdes tapintatú, elmosódott szélű foltok)
- kiemelkedő anyajegy, szemölcs
- keloid képződésre való hajlam
- terhesség és szoptatás
- kezelést megelőző fél éven belüli gyümölcssavas hámlasztás
- érzéstelenítő krémmel szembeni allergia (lidokain érzékenység)
- különböző gyógyszerek pl. roacutan, vérhígító, illetve véralvadásgátló szerek, továbbá aszpirin és aszpirin tartalmú gyógyszerek szedésekor
- cukorbetegség
Mezopen
A szépségipar legújabb eszköze gyakorlatilag a dermaroller továbbfejlesztett, gépesített változata. Itt is kollagénindukciót tudunk elérni, mely segít a bőr szerkezetének helyreállításában.
A készülékhez egy kis fej egységet csatlakoztatunk, mely 12 apró tűt tartalmaz. Ezek a tűk behatolnak a bőr mélyebb rétegeibe a dermarollerhez hasonlóan. Ami viszont itt egyedülálló, hogy a készüléken állítható a tű behatolási mélysége, ezáltal akár területenként különböző mélységet választhatunk, ezáltal még jobban igazodhatunk a bőrproblémákhoz, illetve a bőr érzékenységéhez.
Mivel a tűk nagyon gyorsan mozognak, ezáltal a kezelés is fájdalommentesebb, mint más tűs kezelések, pl. a dermaroller. A kezelőfej viszont sokkal kisebb, ezáltal sokkal precízebben el tudjuk érni a problémás területeket pl.: szem, száj körüli ráncok.
A dermarollerhez hasonlóan semmiféle mellékhatása nincs.
Használható:
Ráncok, atrófiás hegek, striák, megereszkedett bőr feszesítésére. Tág pórusok, pigmentfoltok kezelésére.
A kezelés ellenjavallatai:
Rosszindulatú bőrelváltozások, gyulladás, gyulladt akne, ekcéma, rozácea, pikkelysömör, keloid, terhesség, szoptatás, véralvadási zavarok, vérhígítók szedése, cukorbetegség.
Cukorpaszta
A gyantázásos szőrtelenítés a szépségápolás talán legfájdalmasabb része. A gyanta nemcsak forró, éget, hanem erős bõrirritációja miatt a bõr gyakran kipattogzik, esetenként vérzik is. Különösen kell vigyázni olyan helyen, ami nagyon szem előtt van - például az ajkak fölötti területen, a bajuszvonal esetében. Az új gyantázási eljárás, melyet cukorpasztának hívnak, mindezeket a kellemetlenségeket kiküszöböli. A cukorpaszta egy speciális természetes alapanyagú massza, melynek – mint a neve is mondja – lényeges összetevő eleme a cukor. Majd hintőport alkalmaznak, ezután jön maga a tépés.
A hagyományos gyantát a szőr növési irányába kenjük fel, míg a tépés ezzel ellentétes irányú. A cukorpasztát a szőr növekedési irányával ellentétesen kenjük fel, mintegy belepasszírozzuk a pórusokba. Ezt a finomabb szerkezetű anyag teszi lehetővé, mely a pórusokban egész mélyre eljut, így a szőrt mélyebbről képes kitépni. A tépés a növekedési iránnyal megegyezően történik, így kisebb a bőr irritációja, nem vérzik, nem pattogzik ki, a szőr sem törik, mindezekből fakadóan jóval kevesebb fájdalommal jár. További előnye az új anyagnak, hogy többször is visszatérhetünk ugyanarra a felületre egymás után, míg ez a hagyományos gyantával nagy fájdalommal járt.
A cukorpaszta 25-26 fokon kiválóan kenhető, ezért a bőrt nem égeti. A cukor vízzel oldható, így az esetlegesen a bőrre ragadt pasztadarabkákat könnyűszerrel, vízzel eltávolíthatjuk. A pasztát pusztakézzel vagy gumikesztyűben keni fel a kozmetikus, így sokkal pontosabban juttatja a bőrfelszínre, mint a hagyományos gyantát. A műveletet egy tisztító- és hidratáló folyadék zárja.
AHA (gyümölcssavas) hámlasztás
Az AHA savak közvetlenül a bőrszövetre hatnak, nem kívánt mellékhatások nélkül. Működésük során a megvastagodott szaruréteg okozta bőrelváltozásokat jelentős mértékben csökkentik, a sejteket pedig stimulálja, ezáltal segíti elő a kollagén és elasztin - átlagosnál több- képződését. Az eredmény egy szép egyenletes bőrréteg.
Fontos információ: Az ilyen hámlasztást kúraszerűen végezzük, heti 2-3 alkalommal. A kúra 6 kezelésből áll. A kezeléseket ősszel és télen kell elvégezni, mert amennyiben a bőrt fény éri, és nincs rajta megfelelő védő keratinréteg, akkor nem tud megfelelően védekezni, és foltos barnulás alakul ki.Az AHA-kúrák ideális időszaka tehát október végétől február végéig tart. Az első 1-2 kezelésnél felléphet a bőr állapotának romlása, ám utána mindenképpen javulás következik.A kezelés megkezdése előtt 1 hétig a vendég otthon, egy krém segítségével felkészíti bőrét a hámlasztásra! Ez után kezdődhet a kezelés!
AHA savas hámlasztás POZITÍV HATÁSAI:
- a bőr simává, ragyogóvá válik
- a pórusok átmérője láthatóan csökken
- az arcszín friss és üde lesz
- az öregségi és a májfoltok elhalványodnak
- halványodnak az apró ráncok
- az aknés bőr állapota észrevehetően javul
- a heges bőrfelület szebbé válik
AHA savas hámlasztás UTÁN:
-tilos a napozás és szoláriumozás 6 hétig!
-kötelező a fényvédő faktorokat tartalmazó krémek használata
Ellenjavallatok:
-rozáceás bőr
-fiatalkori futószemölcs
-humán papillóma vírus (HPV)
A pigment foltok egyre fiatalabb korban jelennek meg, és egyre gyakrabban okoznak problémát. A radírozások, hámlasztások megoldást kínálnak erre a gondra is, de használatuk elengedhetetlen a kozmetikai kezelések szinte minden típusánál.
Az SHR Technológiás tartós szőrtelenítés
Az SHR Technológia a legújabb a tartós szőrtelenítési technológiák közül.
Az SHR a „Super Hair Removal” kifejezés rövidítése. A fejlesztők azért adták neki ezt a nevet, mert ez a leghatékonyabb módszer arra, hogy megszabaduljunk a nem kívánt szőrszálaktól.
Ez a módszer a lézer technológiát és a pulzáló fény (IPL) módszerének előnyeit egyesíti. Gyorsabb, kevesebb fájdalommal jár és hatásosabb, mint más IPL, lézer vagy E-light technológia.
Fokozatos melegítés
Ami a technológiát különlegessé teszi, az a magas pulzus ismétlődés alacsony energia segítségével. Ahelyett, hogy egyszerűen nagy erősséggel levillantanánk a kezelni kívánt szőrszálakat, a technológia a szőrtüszőket fokozatosan melegíti fel úgy, hogy semmilyen kellemetlen érzés nem társul hozzá. Maximum hatékonyságot érhetünk el a bőrfelszín sérülése nélkül. Az SHR technológia ezt a fokozatos kezelési módot kombinálja a hűtő mechanizmussal, így a kezelés valóban kényelmes és maximálisan hatékony. Nem szükséges fájdalomcsillapítás.
Miben különleges az SHR?
-
Gyors és kényelmes kezelések
-
Kisebb fájdalomérzet, kevesebb kényelmetlenség
-
Szőke szőrszálakon is alkalmazható
-
Nyáron, barnult bőrön is alkalmazható
SHR, mint fájdalommentes szőrtelenítési módszer
A tartós szőrtelenítésnek ez a módja szinte teljesen fájdalommentes. Amennyiben olyan testrészen alkalmazzuk, amelyet sok szőr fed le, érezhető a fény pulzálása és némi melegség. Az enyhe csípő és kellemetlen érzés, mely a lézer és az IPL kezelés során érzékelhető, az SHR módszer használatánál nem jelentkezik. Az SHR módszert alkalmazhatjuk a test minden részén, kivéve a szem közvetlen környezetét.
Minden szőr és bőrtípus kezelhető az SHR technológiával
Más lézeres és IPL szőrtelenítési módszerekkel szemben nagy előnye az SHR technológiának, hogy a szőr- és bőrszín nem játszik olyan jelentős szerepet. Amíg a régebbi módszereknél a világos bőr és a sötétebb szőrszín volt szükséges a sikeres kezeléshez, az SHR módszernél nem ilyen szigorú a szabály. Persze a legjobb eredmény a világos bőr és sötét szőrszín kombináción lesz, azonban az SHR technológia nem csupán a melanin szinttől függ, hanem ugyanannyira az őssejt protein tartalmától is. Emiatt nem jelenthet akkora nehézséget a sötétebb típusú bőr és világosabb szőrszínű embereknél a kezelés.
A nem kívánt mellékhatások könnyen elkerülhetőek
Az SHR módszer más tartós szőrtelenítési módszerekkel összehasonlítva kényelmesebb és kevésbé komplikált.
Mi a különbség a technológiák között?
A hagyományos lézer vagy IPL technológiák rövid impulzusokat alkalmaznak, melyek megközelítőleg 2-300 milliszekundumosak, és óriási mértékű energiát (12-120 Joule) adnak le egy négyzetcentiméteren. Az energia a szőrszálon keresztül annak gyökerébe hatol a melanin tartalom segítségével, ahol a hőfok elérheti a 65-72°C-ot is. A bőrnek és a vörös vérsejteknek azonos felszívási tényezőjük van, mint a melaninnak, ezért elnyeli a magas energia szintű lézer és IPL által generált hőt.
Az SHR technológia a melanint részben használja fel (50 %-ban). A hagyományos eszközök nem használnak SHR technológiát, csupán szállítják az energiát a melanin tartalmon keresztül a szőrtüszőbe. Az SHR finoman szállítja az energiát a bőrön, és a melaninon keresztül a szőrtüszőhöz.
A kutatások azt mutatják, hogy a lassú, azonban hosszantartó melegítési folyamat jelentősen hatásosabb a tartós szőrtelenítésben, mint a magas és rövid energiaszintű folyamatok. Ezért amikor az SHR eszköz áthalad a szöveten 6-10 X, alkalmazzunk alacsony energiaszintet, azonban magas számú ismétlődést (10 Hz-ig, 10X/sec) a hagyományos módszer (magas energia impulzusok) helyett. Így a szőr melaninja, ahogy az őssejt szövetei, alacsony energiával melegszenek fel, lassú mozdulatok segítségével hosszabb periódusokon át (90 sec), kellemes hőfokon (45°C). Az SHR módszer sikeres kezelési mód lehet a világosabb szőrszálon, hiszen a szőrszál pigment tartalma csupán másodlagos.
Milyen előnyökkel szolgál az SHR?
Az optimális intenzitás ugyanazon a területen többszöri, alacsony energiaszintű kezeléssel érhető el. A kezelés sokkal kényelmesebb és a bőr védettebb, mint a hagyományos módszereknél.
Hány kezelés szükséges?
Mostanáig a szőrszálakat csak a növekedési fázis alatt lehetett kezelni (20-30 %). Az SHR módszerrel a telogén fázisban lévő szőrszálakat is lehet kezelni. A tartós szőrtelenséghez megközelítőleg 8 kezelés szükséges.
Mennyi időnek kell eltelnie két kezelés között?
Két kezelés között 6-8 hétnek kell eltelnie.
Milyen mellékhatásokkal kell számolni?
A test bizonyos részein a bőr érzékenyebb, mint máshol. Ezáltal a bőr bepirosodhat. Ez a pirosság pár órával a kezelés után eltűnik, azonban intenzívebb lehet (pár napig tartó), amennyiben napozott a vendég.
Napozás és szolárium
A szolárium használatát a kezelést megelőző egy hétben kerülni kell, de napbarnított bőrfelületen el lehet végezni a kezelést. (Fontos, hogy a bőrfelület napbarnított, és NE leégett legyen!) Kezelés után a szolárium használata és a közvetlen napozás két hétig nem ajánlott!
Az SHR technológiás szőrtelenítést a Mayfly Szépségszalon következő esetekben nem végzi el:
- terhesség, szoptatás
- epilepszia
A kezelés hatékonyságát befolyásoló tényezők:
- hormonproblémák
- a kezelés alatt gyanta, epilátor, csipeszes használata a nemkívánatos szőrszálak eltávolítására
Ebben az esetben a Mayfly Szépségszalon garanciát nem vállal.
A garancia a 8. kezelést követően él, azokra a területekre ahol a 8. kezelést követően is felbukkanna a nemkívánatos szőrszálak.
A gyógymasszázst általában más gyógyító eljárással együtt használják (pl:gyógytorna), de önálló kezelésként is alkalmazható. a gyógymasszázs másik elnevezése orvosi masszázs. ebben az elnevezésben az a törekvés jut érvényre, hogy a kezelést a gyógymasszőr az orvossal megbeszélve és ellenőrizve végezze. A gyógymasszázshoz tartozik a reflexzóna masszázs, melynek több formája van: Szegment masszázs, Kötőszöveti masszázs, Csonthártya kezelés. Ezen masszázs formák közös vonása, hogy a reflexivek útján a belső szervek funkcióira fejtik ki hatásukat. Művelésük speciális szaktudást igényel.
A gyógy masszázs javallatai
- Elsősorban az izomzat erejének, rugalmasságának a növelése.
- Az anyagcsere fokozása.
- A Bőr fiatalságának és rugalmasságának a megtartása.
- Fájdalmas izomcsomók (myalgiák) megszüntetése.
-Izomláz.
- Egyoldalú izom, izületi megterhelés (pl.: monoton álló vagy ülő munka).
- Vérkeringés javítása.
- Ideggyógyász által kivizsgált, nem megbetegedés okozta fejfájásra.
- Levertség, fáradtság
- Tartáshiba
- Lúdtalp
-A koncentráló képesség csökkenése.
-Fogyókúra, méregtelenítés kiegészítése.
A masszázs ellenjavallatai
-Lázas megbetegedés.
- Leromlott legyengült egészségügyi állapot.
- Ha súlyos szívbaja vagy keringési betegsége van.
- Magas vérnyomás, instabil - ingadozó vérnyomás.
- Fertőző megbetegedések (a páciens egészsége nagymértékben romolhat).
-Tüdő, mellhártya megbetegedése.
-Bőrbetegségek, bőrfertőzések (pl.: gombás fert., övsömör, nyílt seb.
- Veszélyeztetett terhesség (ha nem veszélyeztetett, akkor is óvatosan a deréktájt kihagyva)
- Menstruáció első 3 napja (erősebb vérzést okozhat)
-Vérzékenység ( pl.: gyógyszer, betegség, haemophilia, leukémia stb.)
- Rosszindulatú daganatos megbetegedések.
- Minden heveny panasznál ami fájdalommal duzzanattal jár (pl.: különböző: ín szakadások, izom rándulások heveny szaka).
- Műtétek utáni lábadozási időszak.
- Trombózis. Régebben előfordult trombózis esetén konzultáljon kezelő orvosával.
- Ha epilepsziás vagy más hasonló idegrendszeri megbetegedése van.
Lehetőleg ne masszíroztasson közvetlenül étkezés, alkoholfogyasztás után.
Egyéb megbetegedések, állapotok esetén keresse fel kezelőorvosát, háziorvosát és kérje véleményét.
A masszázs nem helyettesíthet orvosi ellátást, beavatkozást illetve gyógykezelést!